BOYS

Punxsutawney 104, DuBois 46

4x800 relay: 1. Punxsutawney (Owen Bartlebaugh, Kevin Ingros, Corbin Heitzenrater, Ethan May), 9:03.80, 2. DuBois.

110 hurdles: 1. Brenden Saunders (D), 17.65, 2. Elliott (P), 3. Kot (D).

100 dash: 1. Bayden Lyle (P), 11.59, 2. London (P), 3. Ashenfelter (D).

1,600 run: 1. Owen Bartlebaugh (P), 4:52.19, 2. Jamieson (P), 3. McLaughlin (P).

4x100 relay: 1. Punxsutawney (Max London, Bayden Lyle, Jacob Schiel, Evan States), 45.78, 2. DuBois.

400 dash: 1. Kevin Ingros (P), 56.29, 2. Wehrle (P), 3. DeLarme (P).

300 hurdles: 1. Brenden Saunders (D), 44.23, 2. Kot (D), 3. Elliott (P).

800 run: 1. Owen Barlebaugh (P), 2:06.04, 2. Boyle (D), 3. Wehrle (P).

200 dash: 1. Bayden Lyle (P), 23.70, 2. Schiel (P), 3. Henery (D).

3,200 run: 1. Aiden McLaughlin (P), 10:52.03, 2. Stevens (D), 3. Jamieson (P).

4x400 relay: 1. Punxsutawney (Kevin Ingros, Evan States, Tyler Elliott, Andrew Wehrle), 3:41.60, 2. DuBois, 3. Punxsutawney.

Discus: 1. Derek Ishman (P), 105-9, 2. B. Ishman (P), 3. Raiford (D).

Shot put: 1. Blaise Carney (D), 37-2.5, 2. B. Ishman (P), 3. Oharah (D).

Long jump: 1. Jordan Meinert (D), 18-9, 2. M. London (P), 3. A. London (P).

Triple jump: 1. Evan States (P), 39-10.5, 2. Shilala (D), 3. Meinert (D).

High jump: 1. Evan States (P), 5-10.1, 2. Meinert (D), 3. Presloid (P).

Pole vault: 1. Max London (P), 13-0, 2. Shilala (D), 3. Mulhollon (D).

Javelin: 1. Brandon Ishman (P), 137-3, 2. D. Ishman (P), 3. Oharah (D).

Girls

Punxsutawney 79, DuBois 71

4x800 relay: 1. DuBois (Stefanie Hoyt, Emalee Horner, Abby Dressler, Kyra Hoover), 10:51.60, 2. Punxsutawney.

110 hurdles: 1. Makena Nesbitt (P), 17.48, 2. Osborn (P), 3. Finalle (D).

100 dash: 1. Antonia Fenice (D), 13.74, 2. Riley (P), 3. Rossi (D).

1,600 run: 1. Olivia Roberts (P), 6:05.21, 2. Gianvito (P), 3. Dressler (D).

4x100 relay: 1. DuBois (Ashley Usaitis, Antonia Fenice, Alana Burton, Amanda Rossi), 54.02.

400 dash: 1. Kate Horner (P), 1:04.24, 2. Hoover (D), 3. Osborn (P).

300 hurdles: 1. Kally Castro (D), 54.36, 2. Allman (D), A. Geist-Salone (D).

800 run: 1. Elizabeth Gianvito (P), 2:38.07, 2. Dressler (D), Roberts (P).

200 dash: 1. Kate Horner (P), 28.46, 2. Riley (P), 3. Fenice (D).

3,200 run: 1. Emalee Horner (D), 13:15.24, 2. Poole (P), 3. Strouse (D).

4x400 relay: 1. Punxsutawney (Elizabeth Gianvito, Olivia Roberts, Kate Horner, Kierstin Riley), 4:28.60, 2. DuBois, 3. DuBois.

Discus: 1. Danielle Baumgartner (D), 87-8, 2. Snyder-Petitti (D), 3. Ludwig (P).

Shot put: 1. Taegan Ludwig (P), 33-10.5, 2. Snyder-Petitti (D), 3. Martin (P).

Long jump: 1. Jerica Fischer (D), 14-9, 2. Riley (P), 3. Hoffer (D).

Triple jump: 1. Morgan Allman (D), 31-11.25, 2. Hanley (P), 3. Hoffer (D).

High jump: 1. Maeve Hanley (P), 5-0, 2. Reed (P), 3. Fischer (D).

Pole vault: 1. Makena Nesbitt (P), 9-0, 2. Gilga (D), 3. Enseki (D).

Javelin: 1. Taegan Ludwig (P), 102-2, 2. Baumgartner (D), 3. Pearce (P).

Recommended for you